ŚWIĘTA W ANGLII

15:41

Hej wszystkim!
Za nim się obejrzałam minęły wakacje, potem wrzesień, październik, a za nim listopad, a teraz mamy już grudzień.
Jak wiecie lub nie, Anglia (niestety) nie słynie ze srogich zim, za czym bardzo mi tęskno, no ale cóż poradzić. Jest tutaj za to bardzo piękna tradycja przystrajania domów i ulic, z okazji zbliżających się Świąt. Anglikom 'faza' na Święta zaczyna się już pod koniec października, a z końcem listopada wszystkie domy już są pięknie przystrojone we wszelkiego rodzaju świąteczne ozdoby. Efekt tego jest szczególnie widoczny w nocy, kiedy wszystkie światełka zaczynają świecić i migać, aż dusza się człowiekowi uśmiecha :)
Nie ma chyba niczego, co sprawiało by mi taką radość, jaką sprawiają mi Święta Bożego Narodzenia i nie, nie chodzi mi tutaj o dostawanie prezentów, bo jak dla mnie to mogło by się nawet bez tego obejść. To, co sprawia, że ten właśnie czas jest taki 'magiczny', jest to że  spędzamy ten czas z rodziną, otoczeni miłością, z dala od problemów, stresu itp.

(picture source- click
(picture source- click)
(^ Oxford Street, ulica handlowa w Londynie)

Tegoroczne Święta są dla mnie bardzo ważne, gdyż zaprosiłam na nie mojego chłopaka, który jest Anglikiem i ma inne tradycje świąteczne, dlatego też nie mogę się doczekać, kiedy po raz pierwszy spróbuje pierogów ruskich haha (moje ulubione danie ever!).
Na drugi dzień Świąt zostałam zaproszona do jego rodziny, gdyż Anglicy celebrują Święta 25 Grudnia. Mają tradycję budzić się rano, 'unpack the presents', a na koniec spędzają razem 'Christmas Lunch", który zawsze kończy się wspólnym oglądaniem świątecznych filmów.
Nie mogę się doczekać yayyy!


(mój instagram- klik)

A wy jak będziecie spędzać Święta?
Iga xo

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Cudowny post!
  Moje święta jak zawsze w rodzinnym mieście z najbliższymi, wigilia, pasterka i wspólne oglądanie filmów. Najlepszy czas, na który czekam cały rok 💕
  Pozdrawiam gorąco!
  +Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne są te dwa pierwsze zdjęcia *.* Święta Bożego Narodzenia prawdopodobnie będę spędzała tak jak zawsze z rodziną :) Mam nadzieję, że Twoje ulubione danie zasmakuje chłopakowi ;p Pozdrawiam ♥ wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chętnie spędziłabym święta w innym kraju. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Jejku, kocham te przystrojone ulice i światła wszędzie! A w Anglii to już w ogóle musi być tego multum - choć i u nas tego nie brakuje ostatnimi czasy. Zauważyłam, że w tym roku jest jakos znacznie większy szał i zaangażowanie w święta - bo moja miejscowość, choć jest niewielka, po prostu lśni, świeci się, jest kolorowa nocami!
  Na pewno zasmakują mu pierogi ruskie, haha! I życzę Wam miło spędzonego czasu :) ♥ pozdrawiam i obserwuję! Liski

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak będzie w Polsce śnieżyca to chętnie zamienię się z Tobą za te piękne światełka, cudne są .. W Polsce na słupach coś powieszą i nazywają to przystrojeniem XD
  pozdrowionka, szczęścia z boyem! Mogę się zalożyć że pokocha pierogi, kto ich nie lubi;)
  Mój BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja bym chciała tam jeszcze raz pojechać! Byłam w Londynie w lutym, ale z chęcią odwiedziłabym te urocze uliczki w grudniu, gdy wszystko dookoła takie magiczne :) Będę wpadała częsciej, obserwuję ;)

  https://myslacinaczej29741.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. The pics are incredible! I love them. :)
  I follow your blog, hope you will follow me back.

  Visit me at:
  Shoot for the stars

  OdpowiedzUsuń
 8. Akurat ostatnio jak szłam przez miasto to pomyślałam sobie, że ta zima wygląda identycznie jak w Anglii haha, bo ani nie jest bardzo zimno, ani nie ma śniegu niestety. Pierogi, ach! Sama nie mogę się ich doczekać. Super, że będziesz mogła spędzić święta także w innej formie :)
  malinowynotes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. great post!

  if you pick up dresses,glamchase floral bridesmaid dresses reviews gives you amazing choices.
  http://www.glamchase.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne zdjecia i super blog!

  Coś czuję. że będę wpadała tu częściej *.*
  Zapraszam do siebie <3
  Siforthestyle (Klik)
  Mój kanał na YT-Klik

  OdpowiedzUsuń

Śmiało, komentuj 😋